Obniż swój wiek biologiczny

Myślisz, że odżywiasz się w miarę zdrowo, jesteś choć trochę aktywny fizycznie, więc nie jesteś narażony na odkładanie się toksyn w Twoim organizmie? No nie do końca...

W ciągu zaledwie roku w organizmie przeciętnego człowieka gromadzi się aż 8 kg substancji szkodliwych, obciążających organizm.

Skąd biorą się toksyny w naszym organizmie? 

Między innymi z żywności zanieczyszczonej pestycydami, „wzbogaconej” sztucznymi dodatkami, zanieczyszczeń powietrza, którym oddychamy oraz rozpadu komórek w naszym ciele, zwłaszcza komórek tłuszczowych.

Jak organizm walczy z toksynami?

Przede wszystkim odpowiedzialna jest za to wątroba. Do jej zadań należy m.in. neutralizacja szkodliwych substancji krążących w organizmie, udział w wielu procesach metabolicznych, przekształcanie toksycznego amoniaku w mocznik czy magazynowanie żelaza i niektórych witamin (A, B12, C, D, K). Jej wydolność może osłabić m.in. nieprawidłowo zbilansowana dieta oraz czynnik, na który nie mamy wpływu - wiek. U osób starszych częściej dochodzi do zaburzenia równowagi organizmu, przemiana materii ulega spowolnieniu i organy gorzej radzą sobie z usuwaniem szkodliwych substancji.

Walcząc z toksynami musimy również zwrócić uwagę na jelita, w których to następuje m.in. trawienie białek, tłuszczów i węglowodanów oraz wchłanianie składników odżywczych. Jeśli mikroflora jelit jest zaburzona (występuje niedobór pożytecznych bakterii probiotycznych, jak np. Lactobacillus acidophilus) dochodzi do nadmiernego gromadzenia się związków toksycznych, które zaczynają przenikać przez błonę śluzową jelita do krwioobiegu, wywołując liczne dolegliwości.

Towarzyszący współczesnemu człowiekowi pośpiech, stres, niezdrowa dieta i niewłaściwy tryb życia sprzyjają zaleganiu treści pokarmowych w jelitach, sprawiając, że praktycznie każdy z nas ma problemy z odkładającymi się w organizmie toksynami.


 Według opinii Brytyjskiej Królewskiej Akademii Lekarskiej zanieczyszczone jelita są przyczyną aż 90% chorób oraz stanów złego samopoczucia.

Jak wspomóc organizm, by pozbyć się toksyn?

W pierwszym etapie oczyszczania organizmu powinniśmy wesprzeć wątrobę (Liver Aid), w której to przebiega większość procesów rozkładu i oczyszczania 

oraz wzbogacić dietę w cenne probiotyki Lactobacillus acidophilus (np. AC Zymes Plus).

W kolejnym etapie, po skończeniu całego opakowania Liver Aid, należy sięgnąć po unikalną formułę składników roślinnych, takich jak m.in. czosnek, ekstrakt z berberysu zwyczajnego, ekstrakt z nasion grejpfruta oraz olej z goździkowca korzennego (ParaProteX), które wykazują działania oczyszczające i wspomagające pracę narządów odpowiadających za detoksykacje.

paraprotex

Pomocne mogą okazać się również algi, jak spirulina i chlorella (Spirulina Chlorella PLUS). Spirulina wspomaga kontrolę masy ciała, z kolei chlorella korzystnie wpływa na pracę wątroby, pomaga w usuwaniu szkodliwych substancji, głównie metali ciężkich z organizmu oraz przyczynia się do zwiększenia wzrostu korzystnej mikroflory jelitowej.

spirulina_chlorella_plus

Podczas oczyszczania nie można zapomnieć o nopalu (Nopalin) – cennego źródła błonnika pokarmowego oraz dostarczaniu organizmowi odpowiedniej ilości wody – ok. 2-3 litrów na dobę. To podstawa oczyszczania, gdyż zgromadzone w organizmie toksyny właśnie z wodą, zostają wydalone z naszego ustroju.

nopalin

Od czego mogą się pojawiać toksyny w organizmie? 

- osłabienia odporności,

- chronicznego bólu głowy,

- problemów dermatologicznych (np. suchość skóry, wypryski),

- przemęczenia,

- szybszego starzenia się organizmu i pojawiania się zmarszczek,

- nadwagi,

- problemów ze stawami,

- wypadania włosów,

- zaburzenia trawienia,

- nieświeżego oddechu.